Historie

V Praze soustředěná skupina Pipes and Pints si během několika posledních let prožila pěkně divoké období, které zakončila sbírkou singlů uvádějící připravovanou novou desku v nové sestavě. Každý ze singlů reprezentuje rozmanitost kapely a žánrů do kterých vstupuje. „Raise our Flag“ vše odstartoval vztyčenou vlajkou a společně s „Rebel in my Veins“ nenechal letité fanoušky na pochybách že jsou to stále jejich Pipes.

Pozdější singly jako melodická „Dark into the Night“ je hodně ovlivněná country zatímco třeba protipól „Karma Killer“ zase ostrým metal rock and rollem. „Dark a Karma jsou pro nás zvukové novinky, obojí naznačují že se nebudeme držet při zemi a půjdeme do zvukového progresu. Karma pro nás navíc symbolicky tvoří tlustou čáru za minulostí, bereme si osud zpět do vlastních rukou.“ říká k tomu kapelník Vojta Kalina.

Pipes and Pints se dali dohromady v Praze během roku 2006, ve zvuku kapely se potkala láska k tradičnímu folku, country a rock and rollu to vše propojené zvukem skotských dud. Kombinace tradičního nástroje s energickou muzikou se ukázala jako nejenom zajímavá, ale i funkční, kapela ji navíc podpořila divokou pódiovou prezentací a neutuchajícím zápalem. Skupina zocelená desítkami koncertů nahrála první EP, které o rok později následoval dlouhohrající debut příznačně nazvaný Until We Die.

Následovaly dva roky téměř nepřetržitého koncertování, včetně turné po Evropě, Rusku a Anglii. Druhé studiové album Pipes and Pints nahrávali ve spolupráci se zkušeným kalifornským producentem Darianem Rundallem (produkoval například Pennywise, US Bombs nebo Suicidal Tendencies).

Kolekce Found and Lost vyšla na konci roku 2012 a dočkala se výrazně pozitivních recenzí v českých i zahraničních médiích a také žánrové ceny Anděl v kategorii Punk and Hardcore. Následovalo dalších několik let pilného koncertování a také pár zásadních personálních změn v kapele. Díky kterým kapela zůstala téměř na dva roky ,,spát‘‘ aby se vrátila v plné síle na evropská pódia.

Pauza Pipes and Pints jenom prospěla, pětice se v obměněné sestavě, a s novým zpěvákem Travisem O’Neillem z Irska, vrátila na podia plná elánu a možná ještě živelnější energie. V průběhu roku 2018 se kromě desítek koncertů a turné ve Španělsku, Francii, Švýcarsku a Německu objevily také čtyři zmíněné singly. Ty finálně předznamenávají první album v nové sestavě a „definitivní vstup do nové éry“.

The Second Chapter vychází 31. května roku 2019.

X